Як часто потрібно міняти постільну білизну

Як часто потрібно міняти постільну білизну
 13 листопада, 2021
 Євгеній Козловський

Людина щотижня проводить у ліжку від 49 до 60 годин. Цього часу достатньо для відновлення сил організму. Його також достатньо для накопичення у волокнах тканин простирадл, підковдр і наволочок бруду, поту, шкірного сала й інших забруднень. Без регулярного прання домашній текстиль може стати причиною алергії, шкірних висипань, астми та інших проблем зі здоров’ям. І пов’язане з цією проблемою питання, яке, напевно, виникало в кожної людини — як часто міняти постільну білизну?

Дочитавши до кінця цю статтю, ви дізнаєтеся про те, з якою періодичністю потрібно прати простирадла, підковдри й наволочки, а також до чого можуть призвести ночі, проведені в несвіжій постільній білизні.

Як часто потрібно міняти постільну білизну

Постільна білизна здебільшого переться раз на тиждень. Якщо ви не проводите у своєму ліжку кожну ніч, скоротіть цей термін до одного разу на два тижні.

Одразу зазначимо, що деякі групи людей мусять міняти постільну білизну частіше, ніж раз на тиждень. Наприклад, якщо у вас є домашні тварини і, особливо, якщо ви дозволяєте їм спати у вашому ліжку, періть постіль кожні 3–4 дні. Також, якщо ви страждаєте на алергію або астму, можливо, варто спробувати міняти постільну білизну ще частіше і проаналізувати, чи поліпшився стан.

Рекомендується частіше прати постіль, коли на вулиці стоїть спека — у ці дні організм виділяє більше поту і, відповідно, наволочки, підковдри і простирадла забруднюються швидше.

Ось ви й дізналися, як часто міняти постільну білизну. Рекомендуємо також ознайомитися з інформацією про те, навіщо потрібно прати постіль регулярно.

Чому важливо регулярно прати постільну білизну

Заміна постільної білизни раз на тиждень або частіше може здатися обтяжливою. Але цей процес вартий витраченого на нього часу — протягом двох-трьох днів волокна тканини, з якої зшита постільна білизна, накопичують великі об’єми:

 • бруду;
 • відмерлих клітин шкіри;
 • шкірного сала;
 • поту;
 • пилових кліщів, включно з їхніми трупами й екскрементами.

І якщо хтось ще може змиритися з тим, що спить у власному бруді й поту, останній пункт, швидше за все, спантеличить кожного.

Пилові кліщі — мікроскопічні істоти, які живуть у більшості будинків і квартир. Вони не кусаються, але викликають шкірні висипання й подразнення, а також посилюють симптоми алергії.

Пилові кліщі можуть розмножуватися з високою швидкістю й жити тільки за рахунок відмерлих клітин шкіри людини. У матраці й постільній білизні можуть мешкати десятки, а то й сотні тисяч цих паразитів. Навіть якщо у вас немає алергії на пилових кліщів, ви, ймовірно, не захочете ділити з ними ліжко. Регулярне прання простирадл, підковдр і наволочок захищає від появи кліщів домашнього пилу в постільній білизні.

Як прати постільну білизну

Тепер ви знаєте про те, як часто потрібно міняти постільну білизну й чому це так важливо. Думаємо, вам також буде цікаво дізнатися, як правильно це робити. Ось наші рекомендації:

 1. Уважно вивчіть інформацію на етикетці або бирці, щоби дізнатися, чи застосовуються до вашого комплекту постільної білизни особливі правила догляду.
 2. Періть простирадла, наволочки й підковдри в максимально гарячій воді, зазначеній на етикетці. Зазвичай бавовна витримує воду, температурою до 90 градусів Цельсія, а поліестер і деякі інші матеріали — менш гарячу.
 3. Виконуйте прання постільних речей, використовуючи порошки, гелі та капсули, які не містять агресивної хімії.
 4. Якщо у вас чутлива шкіра, полощіть постільну білизну двічі для видалення залишків побутової хімії.
 5. Після завершення прання і віджиму постільної білизни, відразу ж витягніть її з пральної машини й розвісьте на відкритому повітрі або в добре провітрюваному приміщенні.

Оскільки прання та сушіння підковдр, наволочок і простирадл займає від двох-трьох годин до доби, рекомендуємо мати кілька комплектів постільної білизни. У такий спосіб ви можете застелити свіжу постіль, а брудну — кинути в пральну машину і випрати її, коли буде зручно. Якщо хочете купити додатковий комплект постільної білизни, перегляньте пропозиції магазина ec.ua.

Як часто міняти інші постільні приналежності

Ви вже знаєте як часто міняти постільну білизну вдома — приблизно раз на тиждень. Тепер рекомендуємо вивчити інформацію про те, з якою регулярністю потрібно міняти інші постільні приналежності:

 • пледи — раз у 2–3 місяці;
 • ковдри — раз у 2–3 місяці;
 • подушки — раз у 4–6 місяців.

Рекомендуємо завжди перевіряти інструкції по догляду за постільною білизною, які виробники вказують на бирках або ярликах. Незважаючи на те, що описані поради застосовні для більшості моделей постільної білизни, іноді домашній текстиль має унікальний склад тканини або інші особливості, через які вимагає особливого догляду і прання.

Наостанок зазначимо, що чистити матрац треба приблизно раз на 6 місяців. Чистка продовжить термін його служби, поліпшити якість сну і здоров’я загалом. Пам’ятайте також, що матрацом можна користуватися 6–8 років, а після — купувати новий.

Тепер ви знаєте про те, як часто постільна білизна має змінюватися вдома. Слідкуйте за оновленнями блогу магазину ec.ua, щоби першими отримувати інформацію про секрети й лайфхаки, які збережуть час і сили на вирішення побутових питань.

Поділитися:  
Вам сподобалась стаття?

Читайте також

Як вибрати жіночі джинси
Стиль
Як часто міняти рушники
Дім

Як часто міняти рушники

 13 листопада, 2021

Написати коментар

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.